Graacher Domprost** Riesling trocken 2018 GG

s DPH: 666 Kč

  • Skladem: 10 – 20 ks

Joseph Kees říká, že je to jejich nejlepší suché víno pro vzácné okamžiky. Vyrábí se každoročně pouze v omezeném množství.

Graacher Domprobst je skvělým místem a právem. Ještě před rokem 1800 bylo známo, že se zde rodí špičková vína. Jméno Domprobst lze vysledovat až do doby, kdy vína z nejlepších vinic byly dodávány na probošt Trierské katedrály. Graacher Domprobst má sklon až 70% s optimální orientací na jihozápad. Svou polohou jsou vinice chráněny před větrem a mrazem, což umožňuje velmi dlouhou dobu zrání.

Hluboká břidlicová půda, v níž dominují jílové minerály, spolu s mikroklimatickými podmínkami umožňují vytváření nejjemnějších ovocných aroma a úžasné minerality. Vína doplněná jemnou ovocnou kyselinkou nás vedou k neuvěřitelnému potěšení.

Hrozny z Graacher Domprobst se používají k výrobě prémiových vín. Nejlepší suchá vína jsou z Große Gewächs, které musí splňovat přísná kritéria sdružení vinařů Bernkasteler Ring z hlediska kvality hroznů. V ušlechtilém sladkém sortimentu Auslese *** zapůsobí svými výraznými ovocnými aroma a sladkostí spojenou s jemnou kyselostí. Starší ročníky se vyznačují jemností a vyzrálostí.Hodnocení:

Goldene Kammerpreismünze

Best of Riesling 2019: 90 bodů

Eichelmann 2020: 90 bodů